Autorka projektu

Kdo jsem?

Jmenuji se Veronika Valentová a dopravním stavbám se věnuji od roku 2007, kdy začala má projektantská praxe, tehdy ještě při studiu. K dopravě jsem se dostala trochu náhodou, mým původním zaměřením byla stavební mechanika. Naštěstí jsem se rozhodla zkusit práci v projekční kanceláří Silniční projekt spol. s r.o. s tím, že si aspoň vyzkouším, jaké projektování dopravních staveb je. A dobře jsem udělala . Rozmanitost dopravních staveb mi brzy učarovala, za což jsem dodnes vděčná svým tehdejším nadřízeným Ing. Rudolfu Drncovi a Ing. Richardu Pospíšilovi. Hodně mě toho nechali vyzkoušet a ještě více mě toho naučili. Proto po ukončení bakalářského studia jsem dále pokračovala ve studiu se zaměřením na dopravní stavby (VUT FAST PKO).

Během studia a zejména během praxe jsem narážela na řadu nesrovnalostí v předpisech a přístupech lidí různých zaměření, kteří se ovšem účastnili přípravy staveb. To mě hnalo dál v tom, že musí být řešení, které některé postupy zjednodušší či upraví. Asi právě proto jsem se rozhodla pokračovat ve studiu dále a zahájila své doktorské studium.

Brzy přišla nabídka zapojit se do výzkumných projektů nejen ve škole, ale dostala jsem nabídku věnovat se výzkumu intenzivněji v Centru dopravního výzkumu, v. v. i., kde jsem doposud kmenovým pracovníkem.

foto1

Co dělám nyní?

Od začátku ledna roku 2018 se zorientovávám v nové roli. Touha věci měnit zvítězila nad sázkou na jistotu a návratem do známých vod. Začínám po rodičovské dovolené rybařit v manažerských vodách na pozici ředitelky Divize dopravního inženýrství, bezpečnosti a strategií, která byla v tomto roce v CDV opětovně ustanovena.

Věřím, že i přes novou roli v profesním životě si najdu čas na tento blog, který si nachází stále více čtenářů. Tématu rozvoje obcí a měst se hodlám věnovat i nadále. Jsem přesvědčena, že informováním o těchto přístupech mohu přispět k rozvoji měst a obcí i v České republice. Věřím, že vzděláváním se můžeme vyhnout celé řadě chyb, kterých se dopustili už jinde. A posunout tak naše města a obce k nejnovějším trendům, vyšší bezpečnosti, lepší funkčnosti a udržitelnosti.

Samozřejmě zde také najdete mé názory na věci týkající se silniční dopravy a vývoj ve městech kolem nás. Zdánlivě obyčejné věci mohou vést k hlubšímu zamyšlení. A blog je místo, kde je prezentovat a třeba inspirovat i další lidi myslet kriticky k tomu, co si přečteme i jindy než jen na apríla.

 

Ing. Veronika Valentová, Ph.D.

Jsem autorizovaným inženýrem a také certifikovaným auditorem bezpečnosti pozemních komunikací.

Kontakt:

info@mistotvorba.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.